Máte problémy s erekcí? Zeptali jsme se na to psychiatra a sexuologa

Připadáte si jako vyvrhel? Myslíte si, že nejste normální, když v posteli selháváte? „Vždyť všichni moji kamarádi a známí jsou v posteli naprostí kanci, tak proč ne já?!“ Nebojte, ač to vaše problémy v ložnici nevyřeší, nejste v tom sám. Prakticky každý druhý muž nad 50 let se potýká s nedostatečnou erekcí, malou ejakulací nebo nízkým sexuálním libidem. A ti, kteří to vehementně odmítají, jsou většinou ti, kterých se tento problém nejvíce týká.

Oslovili jsme proto psychiatra a sexuologa Doc. MUDr. Jaroslava Zvěřinu, CSc. S čím se na něj muži nejčastěji obrací, jak se muži k těmto problémům staví a co říká na doplňky stravy na podporu erekce. A zde jsou jeho odpovědi:

1. S jakými sexuálními problémy se na vás čeští muži nejčastěji obrací?

Sexuologický ústav v ambulantní klientele má naprostou většinu mužů. Z nich pak většinu tvoří problémy sexuálních poruch. Nejčastěji pak potíže s erekcí a s předčasnou ejakulací. Někdy také kombinace obou těchto frekventních poruch.

Další častý problém mužské klientely jsou potíže v oblasti sexuálních deviací, parafílií a také samozřejmě deviantní sexuální delikventi. Tato skupina pacientů je nejčastěji k našemu vyšetření a léčbě delegována orgány činnými v trestních řízeních.

2. Jsou čeští muži ohledně své sexuality spíše uzavření nebo otevření? A jsou nějaké sexuální problémy pro ně úplné tabu?

O intimní sexualitě hovoří neradi pacienti všech dvou pohlaví, a to také v situaci, kdy se dostavili do ordinace sexuologa. Často se skutečné sexuální problémy od pacientů a pacientek dozvídám až při druhé či třetí návštěvě.

3. Jak časté bývají ve vaší ordinaci problémy s erekcí?

Nespolehlivá erekce je nejčastější sexuální dysfunkce našich pacientů.

4. Jsou do řešení těchto problémů běžně zahrnuty i partnerky, anebo se před nimi muži stydí?

Běžně se sexuální poruchy v párech neřeší. Není však nijak neobvyklé, že muže s poruchami potence přivede jeho manželka nebo partnerka. Homosexuální muži se svými problémy v sexu přicházejí do ordinace sami v naprosté většině.

5. Jaké příznaky oslabené erekce by měly muže donutit k návštěvě sexuologické ambulance?

Ujišťuji vás, že oslabenou erekci většinou nepřehlédne muž, ani jeho partnerka při pokusu o soulož. K lékařům se s pohlavními poruchami odhodlají často hodně pozdě muži i ženy. Opakovaně ta latence vyhledání lékaře trvá i několik roků, což je jistě škoda.

6. Mnoho párů se potýká s úbytkem sexuálního apetitu po letech vzájemného soužití. Je to běžné? A měly by takové páry navštívit sexuologa?

Každá lidská párová aktivita, kterou doprovází intenzivní emoce, má zřetelnou tendenci s častým opakováním emočně oslabovat. Páry, které spolu vydrží více roků, nemají většinou žádné problémy s tímto jevem. Také proto, že jejich vytrvalost ve vztahu osvědčuje fungující umění obou respektovat i v intimním životě toho druhého

7. Na internetu se často uvádí, že průměrná sexuální aktivita jsou 3 pohlavní styky za týden. Když potom takového počtu páry nedosáhnou, mají kvůli tomu výčitky a špatný pocit. Co byste takovým párům doporučil? Měli by se za každou cenu přemoci a tento počet dodržet?

Nejčastější statistický výsledek u fungujících párů je dán čísly jednou až třikrát týdně. Styk jednou týdně je dosti významná častost. Běžně se vyptávám problematických dvojic, od kdy jejich častost pohlavních styků klesla pod jednou týdně. Bývá to důležitá zlomová záležitost.

8. Má smysl nakupovat doplňky stravy pro podporu erekce?

Zkoušet mohou naši podnikaví muži cokoliv, co slibuje pomoc. Měli by však v této věci vědět, že potravinové doplňky nebyly odborně testovány ve správně postavených klinických pokusech. To jistě neznamená, že někdy a někomu mohou docela dobře pomoci. Tak tedy za pokus to stojí.

9. Jaký význam tyto doplňky stravy hrají v mužské sexualitě?

Zdá se mi, že více než polovina dysfunkčních pacientů nějaký ten potravinový doplněk zkusila. Někdy a někomu mohou docela dobře pomoci.

10. Co říkáte na složení přípravků Amarex?

Tyto přípravky obsahují většinu mezinárodně známých mužských afrodiziak. Takže bych se nedivil, kdyby některým dysfunkčním mužům přinesl terapeutický efekt

11. Popište, prosím, vzorový zdravotní stav muže, kterému mohou doplňky stravy skutečně relevantně pomoci.

Z mé zkušenosti pomáhají potravinové doplňky zejména mužům, u kterých sexuální porucha trvá krátce

12. Existují nějaké případy, kdy doplňky stravy na podporu erekce vůbec nedoporučujete?

Potravinové doplňky netřeba zakazovat. Jsou schvalovány odborníky, a tak nepřináší svým konzumentům žádné zdravotní riziko.

13. Jaké složení by podle vás měl mít ideální potravinový doplněk na podporu erekce (co by měl obsahovat)?

Jsou to přípravky volně prodejné, a tak si s jejich složením musí poradit trh sám. Nejsem majitelem žádného moudra v této oblasti. Snad nejdůležitější je, aby tyto přípravky neobsahovaly nic, co by mohlo poškodit zdraví zákazníka. V praxi tomu brání schvalování odborníky před zavedením přípravků do prodeje.

Děkujeme panu doktorovi Doc. MUDr. Jaroslavu Zvěřinovi, CSc. za jeho ochotu i za odpovědi na naše otázky.

Podpořte svou erekci s přípravky AMAREX

Chcete i vy přirozeně podpořit svou erekci? Nechcete se ale hned obracet na lékaře? Chcete vyzkoušet nějaký přírodní preparát, který přirozeně zlepšuje kvalitu erekce, zvyšuje sexuální apetit a celkově podporuje zdraví muže? Vyzkoušejte přípravky AMAREX a AMAREX MEN COMPLEX.

Oba obsahují extrakty z tradičních rostlin doplněné o aminokyseliny, vitamíny a minerály. Oba doplňky stravy jsou bez nežádoucích vedlejších účinků a bez nutnosti lékařského předpisu. Za složením a maximální kvalitou produktu Amarex si stojíme. S Amarexem už nezklamete!

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím