Příznaky neplodnosti u mužů

Neplodnost je problém, který je v současné době skloňován stále častěji. Zatímco v minulosti se příčina hledala především u žen, nové výsledky jasně ukazují, že problémy mají ženy a muži prakticky ve stejné míře. Jak mají ale muži poznat, že se jich problém týká? Jaké jsou příznaky neplodnosti u mužů? A co v případě podezření dělat?

Základní zdravotní příčiny neplodnosti u muže

Příznaky neplodnosti u mužů jsou mnohé, často pak souvisí s dnešní velmi uspěchanou dobou. Mezi ty nejčastější patří následující příčiny:

  • Odkládání založení rodiny. Miminka přichází na svět stále starším rodičům. A i když byl problém vyššího věku spojován často se ženskou neplodností, i u starších mužů dochází s věkem ke snižování kvality spermatu.
  • Špatná životospráva. Kouření, alkohol či dokonce drogy nejsou pro mužskou plodnost vůbec dobré. To si asi umí představit každý. Problémem jsou ale i další „civilizační choroby“ jako obezita, nedostatek pohybu, vysoký krevní tlak, přemíra stresu apod. Je dobré si uvědomit, že pod pojmem kouření se nemyslí jen klasické cigarety ale také vaporizéry, vodní dýmky a dokonce i žvýkání tabáku.
  • Další choroby. Na plodnost mohou mít samozřejmě negativní vliv i další choroby a zdravotní problémy. Může se jednat o prodělanou rakovinu prostaty, cukrovku (i léčenou) a řadu dalších onemocnění. Konzultace s lékařem je samozřejmě nezbytná a měření hladiny cukru v krvi je nedílnou součástí hledání řešení.
  • Neochota zajít k lékaři. Tento důvod nelze vynechat. Zkratovité jednání v případě obav z toho, že muž možná prostě nezaloží rodinu, je pro něj zničující. Na sebevědomí mu to samozřejmě nepřidá a kvůli tomu se mnohdy bojí svěřit svému lékaři a uzavírá se do sebe. Tím se ovšem uzavírá kruh, ze kterého je bez pomoci těžké najít cestu ven.
  • Často je také zmiňováno nošení slipů, jeho vliv na plodnost ale zatím prokázán nebyl a jedná se spíše o nepřímé důkazy.

Příznaky neplodnosti u muže

Příznaky neplodnosti u mužů jsou samozřejmě velmi nenápadné a rozhodně nelze mluvit o nějakém jasném příznaku.

  • Neschopnost počít dítě. Základním příznakem neplodnosti je samozřejmě neschopnost počít s partnerkou dítě. Pokud veškerá snaha nevede ani po roce k cíli, je na čase navštívit odborníka. Ten diagnostikuje, zda je problém v ženě nebo v muži.
  • Malé množství ejakulátu. Pokud je ejakulátu dlouhodobě málo, může se jednat o potenciální příznak problémů.
  • Erektilní dysfunkce. Problém s dosažením a udržením erekce může signalizovat i problém s neplodností.
  • Špatný výsledek spermiogramu. Pokud již problém začne muž řešit, je možné, že v jeho spermiogramu objeví lékař nižší počet živých spermií, málo pohyblivé spermie apod. Tyto výsledky automaticky neznamenají neplodnost, mohou jí ale signalizovat.
  • Přidružené problémy. Výskyt problémů jako je vysoký tlak, obezita apod. ve spojení s neschopností počít je také varovným signálem.

Řešení neplodnosti u mužů

V případě neplodnosti mužů chodí ženy na umělé oplodnění. Konkrétní léčbu určuje dle přesné diagnózy lékař.

Léčbu neplodnosti je ale možné podpořit i jinak. Říká se pohybem ku zdraví a v tomhle případě to platí dvojnásob. Při pohybu se totiž zlepší prokrvení, díky kterému se nažene krev do velkých tepen a tím následně rozkmitá i místa, které souvisí s plodností.

Další možností podpory řešení problémů s neplodností jsou také potravinové doplňky.

AMAREN MEN COMPLEX

Jedním z nejoblíbenějších preparátů je AMAREN MEN COMPLEX užívaný právě při erektilní dysfunkci. Přípravek je vhodný pro sportovce a lze jej užívat dlouhodobě.

Je to přípravek, který umí nabudit sexuální touhu, a navíc obsahuje řadu důležitých vitamínů. AMAREN MEN COMPLEX tím zvyšuje šanci na početí. Plodnost je velice důležitá i pro muže, protože dokáže ovlivnit kvalitu celého života.

AMAREN MEN COMPLEX zlepšuje náladu, což je první předpoklad k úspěchu. Přípravek hraje roli při odbourávání stresu, přispívá ke snížení únavy a umožňuje muži normální fungování. Jeho složení je vyvážené a tento doplněk dostupný bez lékařského předpisu, což je samozřejmě velkou výhodou.

AMAREN MEN COMPLEX se užívá každý den dlouhodobě, po dobu alespoň 3 měsíců.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím