Kvalitnější a rychlejší spermie: 4 faktory, které to mohou ovlivnit

Početí nového lidského života je nesmírně komplexní proces, který vyžaduje stoprocentní připravenost obou partnerů. U mužů si je pod tímto pojmem třeba představit především dostatečně kvalitní spermie. Zdá se však, že ty jsou čím dál tím větší vzácností.

Co ovlivňuje kvalitu a pohyblivost spermií?

K tomu, aby byla spermie vůbec schopná oplodnit vajíčko, je třeba, aby splňovala dva hlavní parametry: dostatečnou rychlost a správnou kvalitu, především pak správný tvar. Následující faktory ovlivňující tyto parametry patří mezi ty nejdůležitější:

1. Správná teplota varlat

Fakt, že jsou spermie uloženy mimo mužské tělo, v šourku, není náhoda a když toto řešení příroda vyvíjela, přesně věděla, co dělá. Spermie totiž potřebují o jeden až dva stupně nižší teplotu, než je oněch 37,5 °C panujících v lidském těle. Tím, že je venku, je šourek schopen snáze udržet teplotu, která zajišťuje spermiím dokonalý tepelný komfort.

Právě z tohoto důvodu je často zmiňováno, že spermiím a plodnosti obecně nijak neprospívají zahřívající se notebooky položené na klíně, vyhřívané autosedačky, sauny, horké koupele apod. S teplotou je to třeba u varlat nepřehánět.

2. Dostatek zinku

Pro své správné fungování potřebuje lidské tělo řadu vitamínů, stopových prvků, minerálních látek a dalších živin. Odborné studie ukazují, že pro plodnost a kvalitu spermií hraje významnou roli zinek. Jeho nedostatek vede právě k problémům plodností.

Zinek lze tělu samozřejmě dodávat v potravě. Ideální jsou v tomto ohledu ořechy, luštěniny, ovesné vločky či hovězí maso. Další možností je potom zvýšit příjem zinku v podobě potravinových doplňků. Například Amarex Men Complex obsahuje dostatečné množství zinku.

3. Fyzická aktivita

Cvičení a pohyb obecně je pro lidské tělo natolik důležitý, že ovlivňuje celou řadu jeho funkcí. Plodnost patří jednoznačně mezi ně. Bez ohledu na to, zda se vám to líbí nebo ne, organismus prostě fyzickou aktivitu potřebuje.

Pohodlný životní styl spojený se sedavým zaměstnáním je jeden z faktorů, který stojí za snižující se kvalitou spermií v současné mužské populaci.

4. Vitamín C

Potřebu dostatečného množství vitamínu C si spojujeme především s obdobím chřipek a nachlazení. Ve skutečnosti ale hraje vitamín C významnou roli i v udržování kvality mužských pohlavních buněk. Odborné studie ukazují na pozitivní vliv vitamínu C na množství i pohyblivost spermií.

Potravinový doplněk AMAREX MEN COMPLEX

Pro každého muže, který se potýká s problémy v intimním životě, mohou být potravinové doplňky dobrou volbou. Přípravky jako je AMAREX MEN COMPLEX obsahují komplexní mix aktivních látek podporujících normální fungování pohlavního ústrojí stejně jako mají pozitivní vliv na plodnost i kvalitu sexuálního prožitku.

Protože AMAREX MEN COMPLEX využívá čistě přírodních extraktů, je současně velmi šetrný k celému organismu a je bez vedlejších účinků. Jakožto potravinový doplněk samozřejmě nenahrazuje v případě vážnějších obtíží léčbu předepsanou odborníkem. Pro podporu normálního fungování je však dobrou volbou.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím