Testosteron

Víte, co dělá muže mužem? Díky čemu je chlap pořádným alfa samcem? Že by to bylo velké auto, drsné tetování nebo třeba krásná žena po jeho boku? Ani jedno! Testosteron je to, co dělá muže mužem. To je to, díky čemu mají chlapi typické ochlupení, jsou pořádnou horou svalů a mohou se pyšnit pevnou erekcí. Jenže, co když má chlap testosteronu v těle málo? Co když mu testosteron v organismu chybí?

 

 

Nízká hladina testosteronu v těle


Pokud má muž testosteronu v těle málo, dostaví se typické příznaky pro nedostatečné množství tohoto základního pohlavního hormonu:

 

●       ztráta nebo snížení libida,

●       pokles sexuální aktivity,

●       únava,

●       poruchy erekce,

●       méně intenzivní ejakulace,

●       snížená vitalita,

●       úbytek svalové hmoty,

●       řídnutí ochlupení,

●       abdominální obezita,

●       návaly horka,

●       nespavost,

●       podrážděnost,

●       snížený pocit spokojenosti,

●       nízké sebevědomí,

●       deprese.

 

Významný nedostatek testosteronu nakonec vede až k úplnému nechutenství vůči sexu či dokonce neplodnosti.

 

„Pokles testosteronu v těle muže považujeme za jeden z významných rizikových faktorů pro vznik infarktu a dalších kardiovaskulárních chorob,“ upozorňuje prof. MUDr. RNDr. Luboslav Stárka, DrSc. „Zvyšuje u postižených pacientů riziko úmrtí, a to až dvojnásobně. Je zajímavé, že muži, kteří mají po celý život poměrně vyrovnanou hladinu testosteronu, se často dožívají devadesáti let!“

 

Jak zvýšit hormon testosteron?


Bojíte se těchto příznaků? Obáváte se, že byste mohl mít testosteronu v těle málo? Chtěl byste jej trochu navýšit? Pak pro vás máme skvělou zprávu - jde to! Hladinu testosteronu v těle umí dnešní moderní medicína velice snadno navýšit.

Jedná se o speciální léčbu testosteronem, kdy je testosteron do těla doplňován a tím je jeho hladina uměle zvyšována.

Najednou všechny výše zmíněné příznaky mizí, muž se cítí mnohem lépe, je plný sil, energie a elánů, nemá žádné zdravotní potíže a problémy v posteli jsou jako mávnutím kouzelného proutku vyřešené.

 

Injekce nebo tablety?


Testosteron je takto do těla muže dodáván několika způsoby. Těmi nejznámějšími a nejrozšířenějšími jsou injekce a tablety. Ovšem testosteron je možné pacientovi suplementovat také v podobě speciálních gelů. Záleží pouze na pacientovi a na lékaři, na které z těchto variant se dohodnou.

Žádná z nich není lepší nebo horší. Všechny postupy léčby jsou vhodné k řešení nedostatku testosteronu a jsou založené na pravidelném dodávání chybějícího hormonu do těla muže.

 

Kde koupit přípravky pro zvýšení testosteronu?


Koupit si však tyto přípravky nikde sám nemůžete. Léčba testosteronem vám může být předepsána a doporučena pouze vaším praktickým lékařem. A to pouze po detailní předchozí kontrole.

Testosteron tedy neseženete nikde volně v lékárně nebo na oficiálních e-shopech na internetu.

 

Jak získat doporučení k léčbě testosteronem?


Má to však své opodstatnění. Vyšetření se totiž skládá z pečlivě odebrané anamnézy. Na první pohled se totiž klidně může zdát, že rozhodně máte sníženou hladinu testosteronu, ale až vyšetření odhalí, že se problém nachází třeba někde úplně jinde.

Proto je vyšetření a předchozí konzultace s lékařem tak důležité. Cena za takový test je 200 Kč. Ovšem jednou ročně máte na toto testování nárok u svého urologa zdarma.

Paní doktorka MUDr. Taťána Šrámková, CSc. doporučuje: „Pokud má muž příznaky typické pro nedostatek testosteronu, měl by vyhledat lékaře, sexuologa či androloga nebo urologa a nechat se odborně vyšetřit.”

 

Optimální hladina testosteronu v krvi


Cílem vyšetření je tedy zhodnotit hormonální a lipidový profil muže a vliv hladiny testosteronu na potíže nemocného. „Podle doporučení Evropské Urologické společnosti je dolní hranice normy 8-12 nmol/l, cutt of hodnota je 12.1 nmol/l,” uvádí uznávaná sexuoložka-androložka MUDr. Taťána Šrámková, CSc.

To je tedy množství, které když v těle máte, nepociťujete žádné závažnější problémy. Nemáte potíže s erekcí, netrápí vás úbytek svalové hmoty ani změna vzhledu.

 

Jaké jsou účinky přípravků pro zvýšení testosteronu?


Pokud je u vás nízká hladina testosteronu jednoznačně prokázána, je vám léčba testosteronem lékařem doporučena. V takovou chvíli je vám pravidelně, co zhruba 4 týdny, podávána vhodná dávka testosteronu, který by měl vyřešit vaše zdravotní potíže.

Většinou se vám zvýší růst svalové hmoty, tedy i síla vašich svalů a zrychlí se jejich regenerace. Budete mít více energie a elánů, budete mít odvahu a chuť riskovat. V neposlední řadě se vám zvýší vaše sexuální libido, budete mít najednou mnohem větší chuť na sex. Zpevní se vám erekce a zlepší množství ejakulátu.

MUDr. Libor Zámečník, Ph.D., FEBU, FECSM, primář Urologické kliniky VFN a 1. LF UK popisuje léčbu testosteronem takto: „Moderní léčebné postupy léčby nedostatku testosteronu jsou založené na pravidelném dodávání chybějícího hormonu. To je možné orálně – formou tablet, injekčně nebo aplikací gelu na kůži.”

 

Jak doplnit testosteron?


S těmito potravinami může přirozeně doplňovat testosteron samozřejmě také muž. Kromě těchto potravin je vynikající volbou užívat extrakt z kotvičníku zemního, pískavice řeckého sena nebo z macy peruánské.

Tyto tradiční bylinky napomáhají udržet přirozenou hladinu testosteronu v těle, tonizují sexuální libido a podporují obranyschopnost organismu.

 

Kde sehnat přípravky pro přírodní podporu testosteronu?


Zároveň extrakty z těchto tradičních bylin najdete v přípravku Amarex. Tento vysoce kvalitní doplněk stravy určený pro pány, přirozeně tonizuje a podporuje udržení zdravé hladiny testosteronu v těle.

Obsahuje extrakty právě z výše zmíněných důležitých bylin, které dokáží udržet normální hladinu testosteronu v těle a tím pánům přirozeně pomoci proti typickým příznakům snížené hladiny testosteronu v krvi. Amarex podporuje libido, zvyšuje chuť na sex, tonizuje sexuální zdraví muže a udržuje normální hladiny testosteronu v těle.

Užívejte proto pravidelně Amarex a nedostatek testosteronu u vás nebude mít šanci!

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím