Erekce, porucha erekce

Erekce neboli ztopoření penisu je nezbytnou součástí sexuálního aktu. Její fungování zajišťují topořivá tělíska, která se po stimulaci naplní krví a následně zvětší svůj objem. Zdánlivě jednoduchý proces je však ve skutečnosti velmi komplikovaný děj, který se může potkat s erektilní dysfunkcí (poruchou erekce). Problémy s erekcí přibývají s věkem a to především z důvodu klesání hladiny testosteronu neboli mužského pohlavního hormonu, který ovlivňuje velké množství tělesných i psychických pochodů. Nedostatek testosteronu ovlivňuje chuť na sex, psychiku a může vést až k neplodnosti. Zvýšit ho lze fyzickou a pravidelnou sexuální aktivitou.

 

Příčíny poruchy erekce:

 • metabolické a systémové choroby
 • úrazy
 • nervová onemocnění
 • stres
 • psychické obtíže
 • nezdravý životní styl (nadměrné pití alkoholu a kouření, nedostatek pohybu)
 • klesání hladiny testosteronu

 

Porucha erekce se nejčastěji objevuje u mužů ve věku od 35 do 65 let, není ovšem vyjímkou ani u mladších generací. Příčin může být několik od cévních potíží přes diabetes až po stres, může negativně ovlivnit sexuální i osobní život včetně patrneských vztahů, které může nanávratně zničit. Je častou příčinou rozpadu manželství, partnerských hádek nebo společenské odtažitosti. Muži mohou trpět depresemi, ztrátou seběvědomí a v neposlední řadě studem, který jim brání v řešení problému a navštěvě lékaře. V první řadě je potřeba pátrat po příčině a zaměřit se na správnou léčbu. Ta však není vždy potřeba a v některých případech se obejde bez lékařských zásahů. Kouření, stres, rychlé životní tempo, to vše má na potenci vliv. Dále se může jednat o zdravotní problémy, užívání léků nebo úrazy.

Tato problematika je velmi intimní a tak není divu, že muži o svém problému mlčí. To bohužel způsobuje hned několik možných komplikací v podobě zhoršování stavu nebo problémů v partnerském vztahu. Často může docházet k hádkám, které vyústí k úplnému rozpadu vztahu, manželství, rodiny. Pokud se jedná o muže, který je nezadaný, může porucha erekce působit velké obtíže při seznamování a navazování nových vztahů. Muž trpící erektilní dysfunkcí ztrácí seběvědomí, pochybuje o sobě a svých možnostech, které považuje za nedostatečné. Porucha erekce negativně ovlivňuje nejen život samotného muže, ale také jeho blízké okolí. Špatná nálada, stud a pocit selhání se velmi brzy odrazí na celkovém psychickém stavu. Těmto nepříjemným dopadům lze zabránit neodkladným řešením problému.

 

Jak bojovat s poruchou erekce?

 • potravinové doplňky pro podporu erekce
 • léky na předpis
 • psychoterapie
 • mechanické pomůcky (vakuová pumpa, penilní kroužky)
 • injekce na zvýšení testosteronu
 • homeopatika


Prvním krokem při potížích s erekcí je zjistit příčinu a poté se zaměřit na její řešení. Dnešní moderní doba nabízí širokou škálu možností. Jednou z nich může být užívání potravinových doplňků, které příznivě ovlivňují potenci.

 

Máme pro Vás řešení v boji proti problémům s erekcí. Vyzkoušejte Amarex!

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím