Pomůže zinek v léčbě erektilní dysfunkce?

Zinek je měkký a lehce tavitelný kov. Je zcela nezbytný pro správné fungování organismu. Jaký má ovšem vliv na erekci? Pomůže zinek v léčbě erektilní dysfunkce?

Jakou roli hraje zinek v mužském organismu

Pro erekci je stěžejním mechanismem rozšiřitelnost cév v penisu, což vede k naplnění topořivých tělísek krví. Tento mechanismus lze podpořit mnoha způsoby.

Zejména při lehčích poruchách není hned nutné řešit erektilní dysfunkci s pomocí léků od lékaře. Vyzkoušet můžete volně prodejné přípravky. Podpůrné preparáty v podobě přírodních doplňků stravy mohou mužům nabídnou vhodné řešení jejich intimního problému.

Přírodní podpora erekce

Právě zinek bývá společně s dalšími přírodními látkami častou součástí těchto výrobků určených na podporu erekce. Zinek přispívá ke schopnosti normální plodnosti a reprodukce, neboť pomáhá udržet normální hladinu testosteronu. Z tohoto důvodu je společně se zinkem vhodné užívat selen, neboť i tento minerál se podílí na správné spermatogenezi.

Zinek navíc dokáže chránit buňky před oxidativním stresem. Odborníci upozorňují, že pro dostatečnou erekci je nezbytný zdravý endotel, tedy vrstva buněk, která plní roli výstelky vnitřního povrchu krevních i lymfatických cév.

Není-li tento předpoklad splněn, u pacientů se pak může rozvinout tzv. endoteliální dysfunkce. Podkladem pro její vznik je snížená odpověď na působení vazodilatačních (tj. cévy rozšiřujících) faktorů nebo naopak zvýšená citlivost na vazokonstrikční (tj. cévy stahující) podněty. Svou roli v tomto procesu sehrává právě oxidační stres.

Kolik zinku konzumovat a z čeho ho doplnit

Kolik zinku byste měli konzumovat? Muži potřebují denně přibližně 10 mg tohoto minerálu. Je vhodné jej z tohoto důvodu doplňovat pravidelně.

Obávat se zinku nemusíte, předávkovat jím se prakticky nelze. Nadměrné dávky jsou v přirozené stravě téměř vyloučeny. Užívání vysokého množství zinku v potravinových doplňcích je teoreticky možné, ale pouze za předpokladu, že nedodržujete dávkování stanovené výrobcem.

Jedním ze způsobů, jak vhodně získat v každodenní stravě dostatek zinku, je i Amarex Men Complex. Tento přírodní doplněk stravy obsahuje kromě zinku též selen, vitamín B6 a hořčík. Spektrum vitamínů a minerálů doplňuje přírodní výtažky z ženšenu, řeřichy peruánské zvané maca, kotvičníku zemního, guarany a piperinu.

Užívá-li se Amarex pravidelně, to znamená nejméně po dobu 3 měsíců, přináší podporu erekce, zlepšení plodnosti, zvýšení množství ejakulátu, navýšení sexuálního výkonu, podporu libida a zkvalitnění sexuálního prožitku.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím