Muira puama

Muira puama, česky voňatec vejčitý, je rostlina s pozoruhodnými účinky. Kde se používá a jaký vliv má na lidské zdraví? To se dozvíte právě zde.

Co je muira puama

V domovské Amazonii je muira puama strom, který dorůstá výšky až 5 metrů. Zde se úspěšně adaptoval na tropické klima s vyšší vzdušnou vlhkostí.

Svoje české jméno voňatec vejčitý dostal podle svých květů. Ty jsou poměrně nenápadné, měří pouze cca 2 až 5 cm a obsahují čtyři až šest lístků. Výrazné jsou však svou krásnou a intenzivní vůní, která připomíná jasmín.

Už původní obyvatelstvo Amazonie objevilo velmi zajímavé účinky tohoto stromu na lidské zdraví. K těmto účelům se používá kůra a kořen. Domorodí muži využívali kořen z tohoto stromu ke zvýšení svého sexuálního libida. Ženy z kůry vyráběly mastičky, které dokázaly hojit různá zranění. Stejně tak zjistily, že muira puama je velmi účinný prostředek proti menstruačním obtížím.

K čemu užívat výtažky ze stromu muira puama

Proto se tomuto stromu někdy také přezdívá „amazonská Viagra“, domorodí obyvatelé také rostlině přezdívají „mocné dřevo“.

K podpoře sexuálního života se rostlina používá dodnes, i když už nejsme odkázání jen na používání čistě přírodních surovin. Zejména kořen této rostliny je dnes stále uznáván jakožto přírodní afrodiziakum. Byť rostlina není tak známá jako například kotvičník zemní.

V evropských poměrech se muira puama začala intenzivněji používat až ve 20. století. Moderní věda navíc podrobila rostlinu zevrubnému průzkumu a objevila celou řadu prospěšných látek. Mezi nimi zejména dosud neznámý alkaloid, který dostal název přímo po rostlině: muirapuamin. Dále obsahuje také třísloviny, terpeny či mastné kyseliny.

Jako sexuální stimulant slouží mužům i ženám. K čemu je možné rostlinu využít?

Jak se muira puama užívá?

Muira puama může být zpracována různým způsobem. Připravují se z ní kapky, masti, čaj, ale také tabletky. Doporučené denní dávkování u drceného extraktu činí 1 až 2 polévkové lžíce. Obecně se za vhodnou dávku považují cca 2 gramy muira puama za den.

Doporučenou dávku není vhodné překračovat, přestože nežádoucí účinky jsou obvykle pouze mírného charakteru. Dostavit se může hyperaktivita nebo nadměrná chuť k jídlu. Pro osoby trpící hormonálními změnami nebo oslabením kardiovaskulárního systému není muira puama vůbec vhodná. Toxicita při vyšších dávkách doložena nebyla.

Vsaďte na AMAREX

Užívání rostlinného extraktu je nejvhodnější v tabletách, v nichž najdete velmi přesně odstupňované množství účinné látky. Tablety navíc zpravidla obsahují i další účinné složky, které efekt muiry puamy posilují. Výtažek ze stromu muira puama najdete také v doplňku stravy AMAREX. Obsažen je zde v množství 75 mg na jednu tabletku. V AMAREXU ovšem kromě těchto výtažků najdete také velice oblíbený kotvičník zemní, macu peruánskou, L-Arginin, L-Citrulin či Vitamín C.

U tobolek je vhodné se řídit doporučeným dávkováním. Běžná denní dávka AMAREXU se pohybuje 2 - 3 tabletky před sexuálním aktem.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím