L-Arginin

L-Arginin, nebo také jen Arginin, je esenciální aminokyselina, která je pro člověka velmi důležitá. Lidský organismus ji však nedokáže vždy vytvářet sám a tak může poměrně snadno nastat nedostatek. Mezi nejrizikovější období, kdy může nedostatek L-Argininu nastat, patří období růstu, rekonvalescence, chronického onemocnění nebo zvýšené tělesné námahy. Pokud se právě v některém z těchto období nacházíte, možná jeho nedostatkem trpíte.

l-arginin

Kde se L-Arginin přirozeně nachází?

V případě, že si vaše tělo nedokáže L-Arginin vytvořit samo, je velmi důležité ho přijímat z potravy. To vlastně ani není nic těžkého, jelikož se nachází ve spoustě různých potravinách. Najít ho můžete např. v červeném masu, plodech moře, vaječném bílku, oříškách, hrášku, cizrně, sóje, čokoládě a mnoha dalších. Pokud je tedy vaše strava pestrá a pravidelná, nedostatek by ani nastat neměl. Někdy však i přesto nastane a pak je třeba ho doplnit pomocí potravinového doplňku. L-Arginin najdete například také v přípravku AMAREX.

Proč je L-Arginin pro tělo důležitý?

Za normálních okolností vzniká L-Arginin v tkáních ledvin a jater. Vytváří se z něj oxid dusnatý, který rozšiřuje cévy a zajišťuje tak jejich průchodnost a snižuje krevní tlak. Zároveň je správné prokrvení důležité i pro pevnou a kvalitní erekci. Prokrvení penisu je totiž hlavním klíčem ke spokojenému intimnímu životu.

L-Arginin je důležitý také pro růst, nabírání svalové hmoty a celkově pro správný vývoj. L-Arginin je v podstatě základní stavební kámen důležitý pro správný chod lidského těla.

Další účinky L-Argininu:

  • podporuje přirozenou erekci a tvorbu spermií,
  • přispívá k regeneraci,
  • podporuje imunitní systém,
  • přispívá ke správné hladině cukru v krvi,
  • zlepšuje okysličování organismu,
  • detoxikuje organismus,
  • podporuje správnou činnost svalů,
  • podílí se na metabolismu dalších aminokyselin.


Správné dávkování L-Argininu

Doporučená denní dávka L-Arganinu se pohybuje kolem 2 - 6 gramů denně. Vyšší než doporučované množství může způsobit trávicí a další potíže, proto se vždy řiďte daným dávkováním. To se samozřejmě odvíjí od daného produktu, který užíváte. V přípravku AMAREX se nachází 100 mg L-Argininu. Kromě něj v něm ovšem najdete také výtažek z kotvičníku zemního, macy peruánské, muiry puamy, vitamín C, extrakt černého pepře a další složky. S AMAREXEM v posteli rozhodně nezklamete. Stačí užít 2 - 3 kapsle cca 30 – 60 minut před sexuální aktivitou.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím