Jak udržet erekci i ve vyšším věku?

Problémy s erekcí jsou typickým neduhem, který se v mnoha případech zhoršuje s věkem. Uchovat si sexuální vitalitu i do pozdějšího věku je však možné. Jak na to?

 

Úprava tělesné hmotnosti

Schopnost uchovat si erekci není na věku nutně zcela závislá. Mnoho faktorů ovšem může muž sám ovlivnit. A to samozřejmě jak pozitivně, tak i negativně.

V první řadě hraje klíčovou roli zdravý životní styl. Pestrá a vyvážená strava, dostatek pohybu, pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu, aktivní život.

Doslova nepřítelem pevné a dlouhotrvající erekce je obezita. Ta se totiž může podle odborníků negativně podepsat na cévách vedoucích do penisu. S kilogramy navíc se může muž potýkat i s celkově sníženou výkonností, vyšší únavou, potažmo i nízkým sebevědomím.

Řešením je tak snížit svou tělesnou hmotnost na optimální hodnotu a zařadit do svého běžného denního režimu dostatek pohybových aktivit. Vhodné jsou například pravidelné procházky. Ovšem nezapomínejte ani na zdravý jídelníček plný ovoce, zeleniny, libového masa či luštěnin.

Omezení stresu

Erekci nepřeje ani všudypřítomný stres. Jste neustále pod tlakem? Nedokážete nikdy úplně vypnout? Neustále myslíte na pracovní problémy? Také hektická doba plná spěchu nebo snaha udržet abnormální pracovní výkonnost se negativně podepisuje na mužských schopnostech v ložnici.

Psychologické faktory jsou podle odborníků dokonce zodpovědné za přibližně 10 až 20 % všech erektilních dysfunkcí. Muži navíc mají sklony tento aspekt bagatelizovat, protože chronická porucha se často vyvine z jednorázového selhání.

Stres přitom muže dostává do začarovaného kruhu. Neustálý stres zapříčiní jedno selhání v ložnici. Neuspokojení partnerky vede k dalšímu tlaku na psychiku. A kruh se uzavírá. Lékaři proto radí: Zvolněte, naučte se odpočívat a s partnerkou komunikujte. Skvělou volbou jsou také řízené meditace, lekce jógy, psychologické terapie nebo partnerské poradny. Nebojte se vyhledat odborníka a nechat si se svou situací odborně poradit.

Žádné kouření a alkohol

Kouření má taktéž celou řadu negativních dopadů na zdraví. A negativně se kouření podepisuje i na mužské erekci. Nikotin totiž způsobuje zúžení cév a omezení průtoku krve. A kde není krev, není ani erekce.

A co když k tomu ještě přidáte alkoholické nápoje? Alkohol sice funguje na opačném principu, a to, že muž sice erekce dosáhne, neboť se cévy roztáhnou, ale není schopen ji dlouhodobě udržet. Malé množství alkoholu však samozřejmě skutečně může zejména stydlivějším povahám napomoci k odbourání zábran. 

Přesto do zdravého životního stylu ani kouření ani alkohol nepatří. Zkuste si místo toho najít nějaké jiné koníčky. Skvělou volbou jsou třeba dlouhé procházky po venku, čas strávený s partnerkou nebo společné sledování poutavých filmů.

Doplňky stravy

Užívat můžete i nejrůznější doplňky stravy, a to nejen na posílení imunity a celkového zdraví, ale také na podporu erekce. Jde o čistě přírodní produkty jejichž užívání není závislé na lékařském předpisu.

Vyzkoušet můžete například preparát Amarex, který využívá sílu bylinných extraktů, jako je kotvičník zemní, maca peruánská nebo voňatec vejčitý. Tento přípravek podporuje přirozenou erekci, vyšší libido a příznivě ovlivňuje mužskou plodnost. Uživatelé u něj uvádí nástup účinků do 30 až 60 minut od užití. Amarex je určený k jednorázovému užívání. S Amarexem už nezklamete!

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím