Odhalili jsme příčiny problémů s erekcí

Problémy s erekcí bohužel pozná za svůj život téměř každý muž. Přesto je tento problém stále citlivým tématem a málokdo o něm dokáže otevřeně hovořit, a to ani se svým lékařem. Poruchy erekce mají různé příčiny. Aby bylo možné je efektivně řešit, je důležité tyto příčiny včas rozpoznat.

Úvod do problematiky potíží s erekcí

Problémy s erekcí řeší během svého života v podstatě každý muž. Protože se jedná o velmi citlivé téma, kde hraje velkou roli ego a ješitnost, málokterý muž tento problém řeší se svým lékařem, nebo alespoň lékárníkem.

Nejprve je třeba odhalit příčinu obtíží a teprve poté problém řešit. Pokud se trápení s erekcí objevuje pouze náhodně, není důvod k panice. Zapátrejte v paměti, zda jste např. nepožil více alkoholu než obvykle, případně zda se nenacházíte ve složitém životním období.

Problém nastává, pokud problémy přetrvávají minimálně půl roku a není kvůli tomu možné uspokojivě provozovat sexuální aktivity. V takovém případě hovoříme o erektilní dysfunkci. Zde je již namístě porada s lékařem, buď sexuologem, či urologem.

Příčiny problémů s erekcí

Co se týče příčin poruch erekce, rozdělujeme dvě základní, fyzické a psychické.

Z fyzických příčin jsou to nejčastěji choroby jako: 

 • diabetes,
 • vysoký cholesterol, 
 • obezita, 
 • vysoký krevní tlak 
 • a ischemická choroba srdeční.

Tyto choroby způsobují v těle poškození cév a právě stav cév má na erekci velký vliv. Pokud se tyto choroby navíc vyskytují naráz, pak mají na erekci přímo devastační vliv.

Jednou z příčin poruch erekce mohou být také potíže s prostatou. Její zbytnění se týká zhruba třetiny mužů po padesátce.

Další příčinou, jež hraje poruchám erekce do karet, je vysoký věk. Problémy s erekcí trápí v České republice více než polovinu mužů nad 50 let. S vyšším věkem navíc v mužském těle ubývá testosteron.

Ani kouření a nadužívání alkoholu a jiných podobně škodlivých látek rozhodně mužské erekci nesvědčí.

Psychické příčiny problémů s erekcí

Je-li příčinou poruch erekce psychika, bývá řešení složitější. Mezi nejčastější psychické obtíže patří: 

 • trvalý stres, 
 • hektický životní styl, 
 • nedostatek spánku, 
 • vysoké pracovní nasazení 
 • a velmi často vztahové potíže.

Problém může způsobit například velmi dominantní partnerka. S poruchami erekce se také mohou častěji setkat muži výrazně zaměření na výkon a muži - perfekcionisté. Úplným zabijákem erekce pak jsou deprese a úzkostné stavy.

Co může pomoci

Pokud jsou vaše potíže jen občasné, mohou vám pomoci doplňky stravy. Je však třeba dát pozor na jejich složení a zaměřit se na takové, jež obsahují přímo extrakty z bylin, nejen jejich sušené části. 

Takovým doplňkem stravy je AMAREX MEN COMPLEX, 100% přírodní doplněk stravy s extra silným složením, který je na českém trhu unikátem. Přípravek je nutné užívat dlouhodobě, minimálně po dobu 3 měsíců, bez ohledu na sexuální aktivitu. 

Jeho velkou výhodou je, že nemá vedlejší účinky a lze jej zakoupit bez lékařského předpisu. Dlouhodobé užívání pomůže:

 • dosáhnout pevnosti a intenzity vaší erekce,

 • zvýšit vaši plodnost a libido,

 • celkově zkvalitnit sexuální prožitek,

 • odbourat každodenní stres.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím