Zvětšená prostata trápí téměř každého muže nad 50 let: Jak s ní bojovat?

Zvětšená prostata patří mezi klasické mužské problémy. Proč k ní dochází a jaký vliv má na erekci? A hlavně, jak se dá tomuto problému předcházet?

zvětšená prostata

Jak souvisí zbytnělá prostata s erekcí?

Zvětšená prostata ohrožuje muže především s věkem. Týká se většiny mužů nad 50 let, výjimkou však nejsou ani pánové mladšího věku.

Kromě věku zatím moderní medicína prokázala hormonální příčiny a vliv životosprávy, především stravy s nadměrným podílem tuku, kouření a alkoholu. Pokud se zbytnělá prostata adekvátně neléčí, má negativní vliv na kvalitu erekce.

Zvětšená prostata totiž způsobuje útlak močové trubice. Dochází tak ke známým problémům s močením, ale také s nedostatečným vylučováním ejakulátu. To vede k omezenému prokrvení penisu, a tedy i ke zhoršení erekce. Tím problémy s prostatou také podstatným způsobem narušují sebedůvěru muže.

Nezhoubné zvětšení prostaty není samo o sobě nijak závažný problém, jestliže se nezanedbá. U mírného zvětšení prostaty velmi dobrý léčebný efekt prokázaly bylinky. V závažnějších případech však pacient musí užívat alfablokátory, které předepisuje urolog.

Jak řešit problémy s prostatou

Dlouhodobě neřešené obtíže s prostatou vedou k infekci močového ústrojí, bolestivému zadržování moči a v krajním případě až k selhání ledvin. Navíc by měl lékař posoudit, zda se skutečně jedná pouze o nezhoubné onemocnění a pacienta neohrožuje závažnější diagnóza.

Řada mužů se však návštěvě lékaře brání, neboť se jedná o choulostivý problém. Abyste nemuseli řešit problémy se zvětšenou prostatou a další přidružené symptomy, vyplatí se vám o svou prostatu pravidelně pečovat, a tím komplikacím předcházet.

Kromě dodržování zásad zdravého životního stylu, pestrého jídelníčku a pravidelného pohybu je vhodné užívat bylinné doplňky stravy. Přípravek Amarex Men Complex je založen na bázi rostlinných extraktů. Jde tedy o čistě přírodní produkt, který napomáhá pečovat o zdraví vaší prostaty a současně přispívá ke kvalitnější erekci.

Amarex Men Complex obsahuje vysoce koncentrované složení účinných látek, které pečuje o zdraví močové soustavy a prostaty, zvyšuje chuť na milostné hrátky, dlouhodobě udržuje sexuální kondici v každém věku, posiluje mužské libido a přispívá k duševní pohodě. Amarex Men Complex užívejte dlouhodobě každý den, a to po dobu alespoň 3 měsíců. Užívají se 2 - 3 kapsle denně.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím