Retro sex

I v sexu platí, že čas dokáže pořádně prověřit skutečnou kvalitu. Některé sexuální polohy patří ke klasice, v níž se milovali už naši rodiče nebo prarodiče. Které to jsou? Jak si opravdu užít retro sex?

retro sex

Misionářská poloha

Misionářská poloha patří k těm nejčastěji praktikovaným. Oblíbená je pro svou nenáročnost a také romantické vyznění. Žena při ní leží na zádech, muž nalehne na ni a opírá se při tom o ruce.

Svůj název dostala podle křesťanských misionářů, kteří údajně měli chtít tímto způsobem polidšťovat domorodé obyvatelstvo a usilovat o „civilizovanější“ podobu styku tak, aby si pár hleděl do očí.

Dnes však o tomto výkladu lze s úspěchem pochybovat. Název pravděpodobně zavedl sexuolog Alfred Kinsey, který mylně interpretoval slova polsko-britského antropologa Bronisława Malinowského. Ten psal o „misinari si bubunela“ neboli „misionářské módě“. Tím myslel nový zvyk domorodců držet se za ruce.

Na koníčka

Poloha na koníčka předává při retro sexu „velení“ dámám. Muž při tomto retro milování leží na zádech a žena nasedá na něj. Určování rytmu je proto taktéž na ženě. Protože u řady pozic se vyžaduje, aby byl iniciativní především muž, jde pro většinu z nich o vítanou změnu.

Partnerovi se tím současně otevírá dokonalý výhled. Protože pánové jsou vzrušiví především vizuálně, je pro ně tato pozice jednoduše perfektní.

Ženy mohou být občas nejisté, zda v poloze na koníčka vypadají dobře a zda vlastně všechno dělají správně. Tyto obavy však můžete směle odložit. Návod na to, jak se milovat správně, pochopitelně neexistuje, přípustné je všechno, co se vám líbí.

Zezadu

Poloha zezadu nebo též „na pejska“ umožňuje velmi hluboký průnik a při správné poloze navíc i dráždění bodu G. Užívají si ji proto především ženy. Výhodou pro muže je to, že má dokonalý výhled na partnerčino pozadí.

Žena při ní klečí na všech čtyřech a opírá se dlaněmi nebo lokty o podložku. Muž do ní proniká vkleče zezadu. Nevýhodou je, že si partneři nemohou hledět do očí. Mírný problém může způsobit i výškový nesoulad dvojice.

Vhodná je tato retro pozice jak pro dlouhý a intenzivní sex, tak i pro „rychlovku“. Poloha je též oblíbená mezi páry, které usilují o početí vlastního potomka.

Pozice 69

Neopominutelnou retro klasikou pro náruživé dvojice je i poloha 69. Tedy ta, při které si můžete užívat orální sex a zároveň ho poskytovat partnerovi či partnerce. Nejčastější pozice, která vám umožní vrhnout se na tyto sexy retro hrátky, je na boku.

Výhodou šedesát devítky je, že poskytuje velmi dobrý přístup k mnoha erotogenním zónám partnera či partnerky. Umožní vám tak si intimní chvíle skutečně vychutnat naplno. V této poloze navíc páry nemohou mít problém s nedostatečným zvlhčením u ženy. Přirozená lubrikace je jednoduše možná slinami.

Klíčová pro to, abyste si tuto polohu užili, je především adekvátní hygiena. Na tu bývají citlivé zejména ženy. Někteří z partnerů mohou mít zároveň ale problém s tím, že se jim špatně soustředí na dvě věci zároveň.

Retro sex vás musí bavit

Kterou z těchto poloh zvolit? Vyzkoušet můžete všechny a povolené jsou samozřejmě i jejich nejrůznější obměny. Odborníci z řad sexuologů upozorňují na to, že je v pořádku, pokud žádnou oblíbenou sexuální pozici nemáte. Stejně tak nevidí problém v tom, pokud se v posteli spoléháte na klasiku, která vám oběma vyhovuje.

Baví vás retro sex, ale erotika u vás doma už zkrátka není to, co bývala? Dokonce i mladí muži mohou trpět obtížemi s erekcí. Naštěstí existují přípravky, které tento palčivý nedostatek pomohou řešit.

Mezi takové patří i Amarex, přírodní doplněk stravy. Jeho předností je mimo jiné jednoduché užívání. Má formu tabletky, kterou si vezmete cca 30 až 60 minut před pohlavním stykem. Amarex nabídne jedinečné a extra silné složení na bázi certifikovaných extraktů z rostlin a bylin. Díky tomu nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky. Tento prostředek vám proto zajistí kvalitní podporu erekce a prodloužení pohlavního styku.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím