Masturbace a velikost penisu: Zvětšuje jej nebo zmenšuje?

Velikost penisu je pro muže velmi citlivým tématem. Řada mužů si pokládá otázku, kolik centimetrů je dost, zda není jejich penis příliš malý a jestli jej lze zvětšit. Má v tomto směru vliv také masturbace? Zvětšuje nebo zmenšuje masturbace penis? A nemůže příliš mnoho masturbace ohrozit vaši délku?

Kdy mužům roste penis?

Penis během mužského života několik let roste. Děje se tak již od narození. Nejvýznamnější období z tohoto pohledu nastává v pubertě, tedy mezi 12. a 17. rokem života. To je podmíněno hormonálními změnami v organismu.

Zároveň dochází k tomu, že v tomto věku se prudce rozvíjí tělo včetně pohlavních orgánů. Chlapci tak objevují poprvé tajemství masturbace. Nejen oni pak mají obavu, zda tyto příjemné chvíle nemohou v negativním slova smyslu ovlivnit velikost penisu.

Má masturbace vliv na velikost vašeho penisu?

Lékaři však mají po ruce jednoznačnou odpověď: Na velikost penisu nemá masturbace žádný vliv. A to nejen v pubertě, ale ani kdykoli později.

Ani výrazně vyšší frekvence sebeuspokojování  nedokáže penis zmenšit. Bohužel to však platí i opačně, pravidelné onanování rozhodně nestačí k tomu, aby se vám penis zvětšil.

Jediným skutečně účinným způsobem, jak zvětšit penis, je chirurgický zákrok, který se nazývá penoplastika.

Chirurgické zvětšení penisu

Provádí se však obvykle pouze tehdy, má-li muž diagnostikován tzv. mikropenis. Tedy stav, kdy je mužský pohlavní orgán při erekci kratší než 7 cm, jak zní jedna z nejčastějších definic.

Pokud navíc přihlédneme k faktu, že podle aktuálních vědeckých poznatků činí průměrná délka penisu 13,12 cm při erekci, překvapivě mnoho mužů může být ohledně rozměrů svého „vybavení“ zcela bez obav.

Záleží na velikosti penisu nebo ne?

Mužská nejistota však pramení z více faktorů. Pochyby provází nejen otázky kolem vlastního těla, ale i ohledně uspokojení partnerky. V tomto směru přicházejí vědci opět s uklidněním. Ženám, a to zejména v dlouhodobém vztahu, záleží spíše na zkušenostech a svou nemalou roli sehrávají i city.

Samotná délka penisu tedy není jediným faktorem, který by byl pro kvalitní milostný život v páru stěžejní.

Důležitější je pevná a kvalitní erekce

Podstatné také je, aby muže v důležité chvíli nezradila jeho erekce. Máte-li v tomto směru obavy, spolehněte se na přírodu.

AMAREX MEN COMPLEX je určen pro podporu erekce, zvýšení sexuálního výkonu, podporu libida a zkvalitnění sexuálního prožitku.

Založen je na bázi rostlinných extraktů. Proto nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky a je dostupný bez lékařského předpisu. Určen je pro dlouhodobé užívání, pro dostatečný efekt je vhodné tento přípravek užívat nejméně 3 měsíce.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím