Průměrná délka penisu aneb jak malý je skutečně malý penis?

Podobně jako trápí dámy velikost prsou, řeší pánové velikost penisu. Mnozí se však trápí zbytečně. Jaká je průměrná délka penisu a co považují odborníci za skutečně malý penis?

Co na průměrnou délku penisu říkají výzkumy

Výsledky v této oblasti se pokusila dát dohromady řada odborníků. Nezávislý výzkum, jehož výsledky byly publikovány v urologickém časopise BJU International, přišel s tím, že průměrná délka penisu v klidovém stavu je 9,16 cm, při erekci pak činí 13,12 cm.

Odpovídá to již dříve zveřejněným výsledkům, které u penisu v erekci uvádějí rozmezí 12,9 až 15,0 cm. K mírně odlišnému rozpětí dospěl například americký vědec Alfred Kinsey, podle kterého měří standardní penis od 14 do 16,2 cm. Průměrnou délkou penisu mimo erekci se zdroje mnohdy nezaobírají proto, že odhad není v tomto stavu tak přesný.

Většina mužů je zcela v normě

Lze tak říci, že většina mužů je s rozměry svého „vybavení“ zcela v normálu. Ostatně průměrná délka pochvy je 10 cm. I penis lehce pod průměrem tedy nebude mít s jejím vyplněním žádný problém. Nakonec i vědci z královské nemocnice v Sheffieldu a svatojakubské nemocnice v Leedsu došli ve srovnání mezinárodních studií k tomu, že 85 % žen bylo s délkou partnerova penisu spokojeno.

Jak vypadá skutečně malý penis

Skutečně malý penis se nakonec řeší i v odborných kruzích a lékaři mají po ruce i přesnou klasifikaci. Podle nich se za tzv. mikropenis považuje takový, který má při erekci délku méně než 7 cm. Výskyt této odchylky je ale skutečně raritní, uvádí se kolem 0,6 % mužů.

Drtivá většina mužů tak může mít bez potíží pohlavní styk a velikost jejich penisu je adekvátní tomu, aby uspokojili svou partnerku. Alespoň pokud mají dostatečnou erekci, což bývá další pánský problém, který je velmi choulostivý.

Trápí vás nedostatečná erekce?

Co dělat, pokud ve vašem případě není erekce tak silná, jak by měla? Můžete ji vhodně podpořit užíváním doplňků stravy.

Amarex má jedinečné a extra silné složení založené na přírodní bázi. Obsahuje certifikované rostlinné extrakty. Užívá se 30 až 60 minut před pohlavním stykem. Stačí užít 2 - 3 kapsle a dostatečně je zapít vodou. A to je celé. Tak jednoduchá podpora erekce může být.

Přípravek Amarex slouží pro podporu erekce, zvýšení libida a zkvalitnění sexuálního prožitku. Nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím