Jak moc je rozšířená erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce představuje pro muže zásadní problém. O co se jedná a kdo jí vlastně trpí a proč? Jak moc je rozšířená erektilní dysfunkce?

Erektilní dysfunkce v číslech

Erektilní dysfunkci definujeme jako poruchu erekce. V takovém případě není možné udržet erekci penisu v dostatečné tuhosti a po dostatečnou dobu potřebnou pro uspokojivý styk. Tato neschopnost může být částečná nebo i úplná.

Muže trápí hlavně s postupujícím věkem, ve věkové kategorii nad 50 let je jí postižena více než polovina z nich, jak vyplývá z údajů České urologické společnosti.

Tato funkční porucha však není vyloučena ani u mladší věkové kategorie. Ve skupině mezi 20 a 29 lety si konkrétně na problém ze zkoumaného vzorku 28 000 mužů v rámci výzkumu stěžovalo na tyto potíže hned 7 % mužů.

Odhaduje se tak, že ve věkové kategorii dvacetiletých zasahuje porucha erekce přibližně každého desátého muže. Rozšíříme-li věkovou kategorii pro výzkum nikoliv jen na padesátileté a starší pány, pak zjistíme, že ve věkovém rozpětí 35 až 60 let trpí erektilní dysfunkcí trvale nebo občasně cca 40 %, jak dokumentují další statistiky.

Jaké jsou příčiny erektilní dysfunkce

Příčin tohoto stavu může být celá řada. Odborníci je proto dělí na dvě základní kategorie, a to organické nebo psychogenní.

Přechodné problémy s erekcí má na svědomí hlavně stres, přemíra alkoholu, ale naopak také nedostatek spánku či pohybu. S věkem postupně přibývá zdravotních obtíží, které mají sekundárně za následek i erektilní dysfunkci.

U mladých mužů převládají psychické příčiny. Jejich stres však mívá svého specifického původce. Nižší věkové kategorie ohrožuje hlavně nezkušenost v intimním životě. Je-li podobně nezkušená i partnerka a nezvládne na nedostačující výkonnost svého protějšku adekvátně reagovat, může mladému muži i nevědomky způsobit trauma, které jeho potíže dál zhorší.

Jak řešit erektilní dysfunkci

Proto je na místě snažit se o celkově vyrovnaný životní styl. To znamená v první řadě omezit stres a dostatečně spát. Důležité je také nekouřit a alkohol pít jen v malém množství. Začlenit je při poruchách erekce vhodné dostatek pohybu i zdravou stravu. Tu lze doplnit preparáty, které vám přirozeně pomohou přijmout doporučenou denní dávku vitamínů a minerálů.

Jedním z nich je i Amarex Men Complex. Doplněk stravy určen pro podporu erekce, zlepšení plodnosti, zvýšení množství ejakulátu, zvýšení sexuálního výkonu, podporu libida a zkvalitnění sexuálního prožitku.

Užívá se pravidelně, a to nejméně po dobu 3 měsíců. Přípravek má ryze přírodní složení, proto nevyvolává nežádoucí vedlejší účinky a při jeho braní prakticky nejsou žádná omezení.

MenuX

Provozovatel webu, Amarex Distribuce s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1, IČ: 07269145, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím